====== Memcache szerver használata ======
Modern tartalomkezelő rendszerek (pl. Wordpress) támogatják a Memcache szerver használatát, ennek segítségével számos tartalom gyorsabban szolgálható ki, mivel nem kell minden alkalommal előállítania azt a szervernek, hanem a szolgáltatás használatával egy hosszútávú memóriából a tartalom készen kiolvasható, ezzel pedig sok erőforrás és idő megtakarítható. Összességében a weboldalak gyorsabbak lesznek.
(**Wordpress keretrendszerben ezt a plugin-t ajánljuk gyorsítótárazásra: "W3 Total Cache"**.\\
Ezzel összefüggésben a fájl alapú cache megoldások használata nem, vagy csak korlátozottan ajánlott rendszereinken belül.)
Természetesen bármilyen egyéni fejlesztésű oldal esetén is használható a memcache technika, a PHP alatt létező "memcache" modul alapértelmezetten elérhető, a "memcached" modul pedig [[tarhely:web:egyenikonfig|php.ini fileból]] igény szerint betölthető.
A memcache szerver elérése azonosítást nem igényel, és az alábbi adatokkal lehetséges:
memcache host: mysql.viacomkft.hu
memcache port: 11211
Vagy:
memcache host: mariadb11.viacomkft.hu
memcache port: 11211
===== "W3 Total Cache" plugin alapbeállítása memcache szerver használatához =====
Wordpress rendszerben a "W3 Total Cache" plugin beállításához az alábbiak javasoltak a **"Performance/General Settings"** menüben: \\
**"Page Cache Method" = "Memcached"** \\
**"Opcode Cache" = "Opcode: Zend Opcache"** \\
**"Database Cache Method" = "Memcached"** \\
**"Object Cache Method" = "Memcached"** \\
Alapértelmezetten minden lehetőség mellett található **"Enabled" (engedélyezett) pipa legyen inaktív**, azaz amíg nem teljes a beállítás, még ne engedélyezzük az egyes lehetőségeket!
Ezek után nyomjuk meg valamelyik **"Save all settings"** gombot a beállítások mentéséhez!
A plugin ekkor átállítodott a Memcached lehetőség használatára, azonban még be kell állítani, hogy pontos melyik szervert is használja ehhez a Wordpress majd!
Ehhez a bal oldali **"Performance" menüben az alábbi almenüket egyesével ki kell választani**, majd azokban külön-külön be kell állítani az **"Advanced"** dobozban a **"Memcached hostname:port / IP:port"** lehetőséget a fent említett valamelyik memcache szerverre! \\
* "Page Cache" \\
* "Database Cache" \\
* "Object Cache" \\
Minden almenüben a beállítások után nyomjuk meg a **"Save all settings"** gombot az egyes beállítások elmentéséhez!
Ezek után nincs más hátra, mint az egyesével beállított gyorsítótárazási lehetőségeket engedélyezni kell. \\
Ehhez a **"Performance/General Settings"** menüt kell kiválasztani ismét, majd ott az alábbi dobozokban található **"Enabled"** pipákat aktiválni, majd a végén egy **"Save all settings"** gombbal minden beállítást menteni, és ezzel aktiválni a gyorsítótárazási megoldásokat! \\
* "Page Cache" \\
* "Database Cache" \\
* "Object Cache" \\
* "Browser Cache" \\